O nás

Aikido Bodai Dojo Děčín začal fungovat v únoru 2014. Je zastřešen klubem Karatedó Steklý Děčín. Jsme členem České Asociace Aikido.

V tréninku se snažíme prosazovat především principy Aikido, před striktními formami technik. Klademe důraz na vlastní zkušenost a pochopení smyslu. V technikách vycházíme z výukových systémů učitelů M. Ikedy (7. dan), jeho učitele H. Tady (9. dan), D. Vettera (6. dan) a českých učitelů J. Špikly "Indyho" (2. dan), M. Kodyma (6. dan) a dalších. Vždy přihlížíme na individuální potřeby každého cvičícího.

Naši členové jsou součástí členské základny Karatedó Steklý Děčín. Trénujeme ve dvou věkových kategoriích: děti od 10 do přibližně 14 let, dospělí od 15 let.

2017 cerven


NÁZEV BODAI DOJO
Bodai je japonský výraz pro bodhi (probuzení). Bódhi je odvozeno od budh – probudit se, porozumět.
Rád bych, aby název dojo představoval ideál, směr, kterým se můžeme společně vydat při cvičení Aikidó. Bodai znamená, že nelze obdržet porozumění/probuzení, ale naopak, je nutné ho realizovat  vlastním úsilím. Není tady nikdo, kdo by nám mohl předat své vlastní poznání. Podobně to vnímám i ve cvičení Aikidó. Porozumět Aikidó můžeme pouze prostřednictvím vlastní přímé zkušenosti, vlastního úsilí.

Ideálem Bodai Dojo je vytvoření inspirativního prostoru pro společné sdílení zkušenosti a vzájemnou pomoc v porozumění Aikidó.

V únoru 2015 jsme natočili krátké video z našeho tréninku:

V červnu 2015 jsme natočili krátký záznam z dětského tréninku.